Depilacja laserowa a bezpieczeństwo

Depilacja laserowa

Trudno dziwić się temu, że na zabiegi depilacji laserowej w gabinetach medycznych czy też kosmetycznych czekać dziś musimy coraz dłużej. Wszak popyt na takie usługi jest dziś coraz większy i trudno spodziewać się tego, aby miało się to zmienić. W zasadzie, jeżeli już to możemy spodziewać się jeszcze większego boomu na tę metodę depilacji. Mimo wszystko wielu zainteresowanych nią klientów zadaje sobie pytanie, czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Spróbujemy raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane.

Metoda bezinwazyjna

Zacznijmy od tego, że depilacja laserowa jest metodą bezinwazyjną, a wykonywać ją możemy nawet w tak wrażliwych miejscach, jak bikini czy pachy. W związku z tym, jak najbardziej jest to metoda bezpieczna, która nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Chyba że jesteśmy w gronie tych, którzy nie mogą się na taką depilację zdecydować. To jest już jednak inna kwestia, bo przecież każdy zainteresowany owym zabiegiem przed podjęciem ostatecznej decyzji powinien skontaktować się z lekarzem, który ostatecznie zdecydujemy, czy w naszym wypadku wykonanie tego zabiegu może mieć jakieś powikłania. Na pewno jednak nie mogą się na niego decydować kobiety w ciąży oraz ludzie ze wstawionym rozrusznikiem serca.

Zróżnicowanie bólu

Bezpieczna nie oznacza jednak bezbolesnej, bo zaznaczmy, że depilacja laserowa może wiązać się z bólem. Jednocześnie nie da się jednak owego bólu określić, a wszystko dlatego, że wiele zależy tu od wrażliwości skóry pacjenta. Pacjenci na ogół podczas zabiegu odczuwają szczepienie i podrażnienia skóry, co powoduje pewien dyskomfort. Nie jest to jednak na tyle wielki problem, aby z tego zabiegu zrezygnować.

1 Komentarz

  1. Zosia

    Nie ma się akurat czego bać. W zasadzie żadne powikłania po takim zabiegu nie występują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *